تهویه آران انرژی
چهارشنبه , شهریور ۳۱ ۱۴۰۰
خانه - تهویه پارکینگ - خرید دستگاه های تهویه مطبوع پارکینگ

خرید دستگاه های تهویه مطبوع پارکینگ

پارکینگ ها مکان هایی رو بسته و بعضا رو بازی هستند که موضوع تهویه در آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تهویه مطبوع پارکینگ  های رو باز کمتر از نوع رو بسته آن می باشد. استفاده نکردن تهویه مناسب برای پارکینگ های سربسته می تواند موجب مشکلات عدیده ای گردد.

تهویه مطبوع پارکینگ

طراحی سیستم تهویه پارکینگ

اتومبیل ها مقدار بسیار زیادی مونوکسید کربن تولید می کنند که تجمیع آن در محیط می تواند بسیار خطر آفرین باشد. برای طراحی سیستم تهویه مطبوع مناسب برای پارکینگ ها تخمین نرخ تهویه در پارکینگ ها اولویت دارد.در تعیین میزان نرخ تهویه دو عامل زیر را می توان در نظر گرفت:

  • کاربری پارکینگ که یکی از فاکتورهای تعیین کننده آلودگی می باشد.
  • تعداد اتومبیل هایی که در زمان های مختلف در داخل پارکینگ فعال هستند و تولید آلودگی می کنند.

ظرفیت مناسب تهویه برای هر پارکینگ با توجه به زمان پیک فعالیت اتومبیل ها می تواند متغیر باشد و هنگام طراحی آن باید بدترین حالت را برای آن پارکینگ مدنظر قرار داد.

تهویه مطبوع پارکینگ

تخلیه هوای پارکینگ با استفاده از جت فن

جت فن نوعی از فن است که به کمک آن هوای تازه تزریق شده به داخل پارکنیگ به صورت کامل به تمامی نقاط و زوایای پارکینگ رسیده و جریانی هارمونیک را به وجود می آورد تا در نهایت هوای آلوده به منواکسید کربن به وسیله فن های تخلیه دود که به نام فن های تخلیه نامیده می شوند به خارج از پارکینگ هدایت و تخلیه شود. این نوع از فن در ۲۸ مدل مختلف تولید می گردد.

تهویه مطبوع پارکینگ

استانداردهای تهویه در پارکینگ

به منظور ساخت و تولید تاسیسات تهویه پارکینگ ها استانداردهای گوناگونی را بسته به میزان مجاز وجود آلودگی در آن تعریف کرده اند. برخی از این استانداردها به شرح زیر است:

  • استاندارد ASHRAE
  • استاندارد کانادا
  • استاندارد فنلاند
  • استاندارد ICBO
  • استاندارد NFPA

این استانداردها فارغ از مشخصات فیزیکی پارکینگ، شاخصه های دیگری مثل انتشار آلودگی و مانند آن را که می تواند بر کیفیت هوای محیط تاثیر گذاشته باشد، در بر نمی گیرند.

تهویه مطبوع پارکینگ

خرید دستگاه های تهویه پارکینگ

طراحی های هوشمندی برای سیستم تهویه فضای بسته باید انجام شود.  این سیستم های هوشمند به اینصورت عمل می کنند که میزان هوای ورودی به محیط را در ساعات مختلف کنترل می کنند و بسته به نیاز پارکینگ در زمان های مختلف دفعات توزیع هوا به محیط را افزایش و یا کاهش می دهند.

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
مدیر فروش: 09121714273
شماره تلفن :02128424854
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir