گاوآهن چیزل مرکب مهریه عروسی در روستاهای گیلان بود

می خواهم یک وسیله جانبی به نام گاوآهن چیزل مرکب به شما معرفی کنم که این وسیله راحتی کار کشاورزان را فراهم کرده است که پشت یا جلوی تراکتور و انواع وسایل سنگین نقیله سنگین قابل نصب است، مهم ترین کاربرد این گاوآهن ها خاک ورزی سطوح عمیق زمین کشاورزی است.

تراکتور کشاورزی (از لاتین trahere ) یک وسیله نقلیه خودکششی است که مجهز به چرخ یا کاترپیلار است و سه وظیفه را در کارهای کشاورزی ، روستایی یا جنگلداری انجام می دهد.

بکسل کردن تریلرها یا “ماشین آلات یا ادوات کشاورزی بکسل شده” که برای حمل و نقل یا توسعه مزرعه در نظر گرفته شده است، مانند کودپاش، سمپاش های دنباله دار، تجهیزات برداشت، و شخم زدن زمین برای کاشت و محصولات زراعی.

پشتیبانی از ابزارها یا تجهیزات کشاورزی نصب شده در جلو (چنگال بیل روی لودر جلو، غلتک کلوخه و غیره) یا اغلب در قسمت عقب مانند گاوآهن، کولتیواتور کلش، تدر، هارو برقی، خردکن، دمنده به لطف یک سیستم اتصال که اغلب از نوع اتصال سه نقطه ای است برای تجهیزات حمل شده است.

پویانمایی قطعات و سیلندرهای چرخان این تجهیزات کشاورزی به لطف برقگیری که عموماً در عقب قرار دارد یا سیستم هیدرولیک انجام می شود.

گاو آهن

در سال 1894، کابل کششی در فونیکولار هوایی استفاده شد ، نقش آن به آن اجازه می دهد تا نازکتر از کابل حمل باشد . کابل کششی سریعتر از کابل تعلیق ساییده می شود.

در فوریه 1895، اصطلاح تراکتور قبلاً در فرانسه وجود داشت، به عنوان نامی که در زمینه حرکت اتومبیل استفاده می شد . سپس تابع “تراکتور” به عنوان توانایی بکسل کردن یک خودروی سواری شناخته می شود.

در آن زمان، در نرماندی، تراکتور کابلی بود که با برق کار می کرد و امکان کارکردن پل حمل و نقل 8 را فراهم می کرد.

چهار یا پنج پدال دارد: در سمت چپ، کلاچ و در سمت راست موقعیت رانندگی، ترمزهای راست و چپ و همچنین پدال گاز و به طور سنتی قفل دیفرانسیل که اکنون با یک دکمه الکتریکی جایگزین شده است، قابل ترکیب هستند.

پدال گاز اغلب به اهرمی متصل می شود که به صورت دستی توسط راننده کار می کند تا سرعت موتور را تثبیت کند، که هنگام انجام کارهای خاصی در زمین ها ضروری است، سپس در مورد گاز دستی صحبت می کنیم.

در گذشته اکثر تراکتورها از گیربکس مکانیکی تک اهرمی استفاده می کردند. از دهه 1980، گیربکس های مکانیکی خودکار، که امکان تعویض دنده تحت بار را فراهم می کند، بیشتر توسط کشاورزان استفاده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.