کاشی صادراتی ایران پوشش دیوارهای خانه میلیاردی علی دایی است

زیبایی خانه به کاشی های مصرفی در ساختمان است کاشی صادراتی ایران پس از تولید، به کشورهای خارجی زیادی صادر می گردد.

این کاشی ها هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ زیبایی بی همتا هستند و محبوبیت زیادی را در بین مردم دارند.

تا قرون وسطی بود که کاشی های تزئینی در اروپا رایج شد. آنها ابتدا از اسپانیا، در زمان مورها، و سپس به کشورهای همسایه گسترش یافتند و در نهایت به بقیه اروپا گسترش یافتند.

کاشی‌ها گران بودند و فقط توسط ثروتمندانی که می‌توانستند از آن استفاده کنند، به ویژه خانواده‌های سلطنتی، کلیساها و مؤسسات کلیسایی.

کاشی های Encaustic در اروپا رایج شد. اینها از چند رنگ خاک رس ساخته می شدند، سپس شکل می گرفتند و با هم پخته می شدند تا الگوهایی را تشکیل دهند.

این طرح نه تنها روی سطح بود، بلکه دقیقاً از ضخامت کاشی عبور می کرد و باعث می شد طرح بادوام باشد و به راحتی از بین نرود.

کاشی های رنگ شده نیز در قرون وسطی اروپا رایج بود. باز هم، بسیاری از اینها در کلیساها و دیگر مؤسسات مذهبی استفاده می شد.

کاشی

کاشی‌ها با صحنه‌هایی از کتاب مقدس نقاشی شدند و به نوعی «انجیل» تبدیل شدند که افراد بی‌سواد می‌توانستند «بخوانند». کاشی های حروف یکی دیگر از انتخاب های محبوب بود و اغلب برای ایجاد متون مسیحی در کف کلیسا استفاده می شد.

کاشی‌ها تا قرن 1600 و پس از آن محبوب ماندند. در قرن های 17 و 18، هلند با کاشی های Delftware خود به مرکز مهم کاشی های تزئینی تبدیل شد.

کاشی‌های دلفت‌ور به دلیل رنگ‌های آبی کبالتی و سفیدشان معروف بودند. کاشی های دلفت در اروپا و سراسر جهان، از جمله در مستعمرات آمریکا، محبوب بودند. مستعمره نشینان به کاشی های دلفت دستور دادند تا از کاشی های تزئینی در اطراف شومینه ها و حتی دیوارهای خانه هایشان استفاده کنند.

انقلاب صنعتی به دلیل انتقال به فرآیندهای تولید جدید، به جای اینکه همه چیز را با دست تولید کند، به خوبی شناخته شده است. این دوران نوآوری های تکنولوژیکی، به ویژه در بریتانیا بود.

بریتانیایی‌ها از فرآیند تولید برای تولید انبوه کاشی‌های سرامیکی استفاده می‌کردند که باعث می‌شد آن‌ها برای طبقه متوسط ​​مقرون به صرفه‌تر باشند.

 کاشی‌های دست‌ساز و رنگ‌آمیزی شده هنوز هم محبوب بودند، اما تولید انبوه کاشی‌های سرامیکی به مردم کمک کرد تا از زیبایی ماندگار آن‌ها لذت ببرند.

در این دوره، کاشی‌های طرح‌دار همچنان رواج داشت و نه تنها برای تزیین کلیساها و ساختمان‌های دیگر استفاده می‌شد، بلکه بیشتر و بیشتر در منازل خانگی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در خانه، کاشی برای استفاده در راهروها، حمام ها رایج بود و به عنوان یک مزیت بهداشتی برای آشپزخانه ها دیده می شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.