کاشی سرامیک کف حیاط از جنس طلای 18 عیار در حیاط کاخ گلستان درست شده است

برای زیبایی حیاط خوداز کاشی سرامیک کف حیاط حتما استفاده کنید این نوع محصول با توجه به اقلیم شهر سکونت شما می تواند به دو دسته تقسیم شود: دسته اول کاشی های مناطق سرد سیر و دسته دوم کاشی های مناطق گرم سیر هستند.

کاشی ها معمولاً پوشش های نازک، مربع یا مستطیلی هستند که از مواد سایش سختی مانند سرامیک، سنگ، فلز، خاک رس پخته یا حتی شیشه ساخته می شوند.

آنها معمولاً در یک آرایه در جای خود ثابت می شوند تا سقف ها، کف ها، دیوارها، لبه ها یا سایر اشیاء مانند میزها را بپوشانند. از طرف دیگر، کاشی گاهی اوقات می تواند به واحدهای مشابه ساخته شده از مواد سبک وزن مانند پرلیت، چوب و پشم معدنی اشاره داشته باشد که معمولاً برای کاربردهای دیوار و سقف استفاده می شود.

به معنای دیگر، کاشی یک کاشی ساختمانی یا شی مشابه است، مانند شمارنده های مستطیلی که در بازی ها استفاده می شود (به بازی مبتنی بر کاشی مراجعه کنید). این کلمه از فرانسوی گرفته شده استکلمه tuile که به نوبه خود از کلمه لاتین tegula به معنی کاشی پشت بام از خاک رس پخته شده است.

کاشی

کاشی‌ها اغلب برای تشکیل پوشش‌های دیوار و کف مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند از کاشی‌های مربعی ساده تا پیچیده یا موزاییک متغیر باشند.

کاشی ها اغلب از سرامیک ساخته می شوند ، معمولاً برای مصارف داخلی لعاب می شوند و برای سقف بدون لعاب هستند، اما مواد دیگری مانند شیشه، چوب پنبه، بتن و سایر مواد مرکب و سنگ نیز معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند.

سنگ کاشی معمولاً مرمر، اونیکس، گرانیت یا تخته سنگ است. کاشی‌های نازک‌تر را می‌توان روی دیوارها به کار برد تا روی کف، که به سطوح بادوام‌تری نیاز دارند که در برابر ضربه مقاومت کنند.

کاشی کاری تزئینی یا هنر کاشی کاری را باید از موزاییک متمایز کرد، جایی که اشکال از تعداد زیادی نساجی ریز و نامنظم، هر یک از یک رنگ، معمولاً از شیشه یا گاهی سرامیک یا سنگ ساخته شده است.

الگوهای کاشی مختلفی مانند شاه ماهی، مبهم، آفست، مشبک، انباشته، چرخ سنجاق، پارکت ورسای، سبد بافی، کاشی‌های هنری، مورب، شورون و انکوستیک وجود دارد که می‌توانند از نظر اندازه، شکل، ضخامت و رنگ متفاوت باشد.

قدیمی ترین شواهد آجر لعابدار، کشف آجرهای لعابدار در معبد عیلامی در چغازنبیل است که مربوط به قرن سیزدهم قبل از میلاد است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.