شکلات قهوه باعث بی خوابی بلند مدت جو بایدن شد

بیشتر شکلات های مدرن بسیار تصفیه شده و به تولید انبوه می رسند، شکلات قهوه یکی از آن دسته از شکلات ها است که با طعم دلنشین قهوه انرژی را درکل روز کاری به شما می دهد.

اگرچه برخی از شکلات سازان هنوز هم شکلات های خود را با دست درست می کنند و مواد را تا حد امکان خالص نگه می دارند. شکلات برای نوشیدن در دسترس است، اما بیشتر به عنوان یک شیرینی خوراکی یا در دسرها و محصولات پخته شده استفاده می شود.

در حالی که شکلات تخته ای متوسط ​​شما سالم تلقی نمی شود، شکلات تلخ جایگاه خود را به عنوان یک خوراکی سالم و سرشار از آنتی اکسیدان برای قلب به دست آورده است.

شکلات تجارت منصفانه تولید شکلات مدرن هزینه دارد. از آنجایی که بسیاری از کشاورزان کاکائو برای تامین مخارج زندگی خود تلاش می کنند، برخی از آنها به کارگران کم دستمزد یا برده داری (که گاهی از طریق قاچاق کودکان به دست می آید) روی می آورند تا رقابت کنند. برای گسترش مزارع کاکائو، بسیاری از شرکت ها در حال تخریب جنگل های بارانی، به ویژه در غرب آفریقا هستند.

این امر باعث شده است تا شرکت‌های بزرگ شکلات‌سازی تلاش‌های مردمی را برانگیخت تا در نحوه تأمین کاکائو و تأثیرات زیست‌محیطی آن تجدیدنظر کنند.

شکلات

همچنین منجر به درخواست‌هایی برای شکلات‌های منصفانه‌تر شده است که به روشی اخلاقی‌تر و پایدارتر ایجاد می‌شود.

مایاها (در گواتمالا) نوشته‌هایی درباره کاکائو تولید کردند که همسانی نوشیدنی را با خدایان تأیید می‌کرد. کدکس درسدن مشخص می کند که این غذای خدای باران چااک است و کدکس مادرید می گوید که خدایان خون خود را بر روی غلاف های کاکائو به عنوان بخشی از تولید آن می ریزند.

قوم مایا سالی یک بار گرد هم می آمدند تا از خدای Ek Chuah که به عنوان خدای کاکائو می دیدند تشکر کنند.

مصرف نوشیدنی شکلاتی نیز بر روی گلدان های پیش از اسپانیایی به تصویر کشیده شده است. مایاها شکلات خود را با مخلوط کردن خمیر دانه کاکائو برشته شده در نوشیدنی با آب، فلفل چیلی و آرد ذرت چاشنی کردند.

مخلوط را به طور مکرر بین گلدان ها منتقل کنید تا زمانی که روی آن با یک کف غلیظ یا “سر” مانند آنچه در آبجو یافت می شود پوشانده شود.

در میان مایاها کاربردهای زیادی برای کاکائو وجود داشت. در مراسم رسمی و آیین های مذهبی، در اعیاد و جشن ها، به عنوان هدایای تدفین، به عنوان خراج و برای اهداف دارویی استفاده می شد.

هم خود کاکائو و هم ظروف و وسایلی که برای تهیه و سرو کاکائو استفاده می شد برای هدایا و ادای احترام استفاده می شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.