شخصی که با قابلمه چدن کهنه توانست غذاهای یک رستوران بزرگ را آماده کند

پس از رسوایی تفلون، یک ماده سمی موجود در برخی از تابه های نچسب، تردیدهایی در مورد تابه های معمولی در آشپزخانه ایجاد می شود: آیا قابلمه چدنی برای شما مضر هستند؟

قابلمه چدن کهنه و یا جدید میناکاری شده در آشپزخانه بسیار متنوع هستند، می توان از آنها برای پخت و پز در فر، اجاق گاز، روی باربیکیو و اجاق القایی استفاده کرد.

آیا همه قابلمه های چدنی روی اجاق های القایی کار می کنند؟ بله، چدن یک آلیاژ آهن-کربن است، مواد مناسب برای پخت و پز در اجاق القایی.

قابلمه های چدنی که بد می کنند آنهایی هستند که با یک لایه سمی نچسب پوشانده شده اند. به همین دلیل است که قبل از خرید لازم است گارانتی های سازنده را به دقت مطالعه کنید.

قابلمه های چدنی می توانند با پخت و پز سالم ارتباط برقرار کنند: آنها گرما را به روشی بهینه حفظ می کنند و به آرامی پخش می کنند و بدون توجه به اجاق مورد استفاده، آن را به روشی کاملاً همگن پخش می کنند.

قابلمه های چدنی به لطف خواصی که دارد به شما این امکان را می دهد که اجاق گاز را از قبل خاموش کنید و پخت غذا را با حرارت خاموش به پایان برسانید.

از آنجایی که قابلمه های چدنی گرمای زیادی را جمع می کنند، برای پخت و پز طولانی مدت با حرارت کم مناسب هستند. قابلمه های چدنی لعابی برای سلامتی بسیار ایمن در نظر گرفته می شوند.

از معایب ظروف چدنی اجازه دهید به تمیز کردن نگاه کنیم: قبل از شستن قابلمه های چدنی باید صبر کرد تا خنک شوند در غیر این صورت خطر شکستگی از طریق شوک حرارتی وجود دارد.

یکی دیگر از معایب ظروف چدنی در وزن آن نهفته است: چدن وزن مخصوص بالایی دارد، بنابراین ظروف چدنی آشپزخانه سنگین هستند و به راحتی قابل جابجایی نیستند. برای شستن قابلمه ها و قابلمه های چدنی، توصیه می شود از مقادیر بسیار کمی سورفکتانت (مواد شوینده) استفاده کنید تا از خراب شدن پوشش جلوگیری شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.