راز خوشمزگی رب انار اکبر جوجه توسط فاش شد

آب انار و رب انار غذایی است که از استخراج مایع میوه Punica granatum، درخت شرقی از خانواده Punicaceae به دست می آید.

آب انار با ماشین آلات خاصی متفاوت از آبمیوه گیری ها و سانتریفیوژها یا مخلوط کن های معمولی به دست می آید که هم اکنون برای استفاده تجاری و خصوصی در دسترس است.

همچنین برای تولید رب انار نیز از دستگاه های پیشرفته استفاده می کنند. بدیهی است که هیچ کمبودی در محصولات بسته بندی شده وجود ندارد.

آب انار یک نوشیدنی با طراوت است که به عنوان یک میان وعده نیز استفاده می شود. علاوه بر این، یک عنصر اساسی برای گرانیتا، بستنی، کوکتل، دسر و غیره است.

رب انار بسته بندی شده، به صورت شربت غلیظ نیز موجود است.

اخیراً آب و رب انار در زمینه سلامتی و داروهای گیاهی اهمیت زیادی پیدا کرده است. این به این دلیل است که علاوه بر مواد مغذی اساسی انرژی، ویتامین ها، نمک های معدنی و غیره، دارای سطوح بالایی از برخی اصول است که برای برخی آسیب شناسی های متابولیک و سرطانی مفید هستند.

ویژگی های تغذیه ای رب و آب انار:

آب انار نوشیدنی با انرژی دریافتی متوسط ​​است که عمدتاً توسط کربوهیدرات ها تامین می شود و به دنبال آن بخش های بسیار کمی از لیپیدها و پروتئین ها تامین می شود.

رب انار نیز با داشتن این خواص می تواند مواد مغذی بدن را تامین نمایند.

گلوسیدها ساده هستند، مقدار کمی اسیدهای چرب غیراشباع و پپتیدها دارای ارزش بیولوژیکی پایین هستند. برعکس، آب بسیار فراوان است.

در مورد املاح معدنی، آب انار تاثیرگذار نیست و تنها پتاسیم قابل توجه است. علاوه بر این، پس از بررسی یک محصول بسته بندی شده، سپس تحت یک عملیات حرارتی برای حفاظت (پاستوریزه کردن یا استریلیزاسیون)، حتی محتوای ویتامین آن بهترین نیست.

در محصول تازه فشرده شده، این مواد مغذی و همچنین بیشتر آنتی اکسیدان های فنلی از نظر بیولوژیکی فعال هستند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.