انجیر زرد سه فصل راز برنده شدن تیم ملی فوتسال بود

مواد و آنتی اکسیدان موجود در انجیر زرد سه فصل برای رفع بیماری‌های گوناگون فوق العاده عمل کرده است. بانوان زیادی هستند که با استفاده از انجیر سه فصل زرد رنگ بهترین مربا و کمپوتهای خوشمزه را درست می کنند.

انجیر، ( Ficus carica )، گیاهی از خانواده توت (Moraceae) و میوه خوراکی آن. انجیر معمولی بومی منطقه ای است که از ترکیه آسیایی تا شمال هند امتداد دارد، اما نهال های طبیعی در بیشتر کشورهای مدیترانه رشد می کنند.

در آب و هوای گرم کشت می شود. در منطقه مدیترانه از انجیر چه به صورت تازه و چه خشک بسیار استفاده می شود که به آن «غذای فقرا» می گویند. این میوه حاوی مقادیر قابل توجهی کلسیم ، پتاسیم ، فسفر و آهن است.

انجیر یکی از اولین درختان میوه ای بود که کشت شد و کشت آن در اعصار دور در تمام نواحی اطراف دریای اژه و سرتاسر شام گسترش یافت. را گفته می شود که یونانیان آن را از Caria (از این رو نام خاص) دریافت کرده اند.

انجیر

انجیر آتیک در شرق جشن گرفته شد و قوانین خاصی برای تنظیم صادرات آن وضع شد. انجیر یکی از اقلام اصلی در میان یونانیان بود. اسپارتی ها به ویژه از آن در میزهای عمومی خود استفاده می کردند.

پلینی بزرگ انواع بسیاری را برشمرد و آنهایی را که در خانه رشد می کنند به عنوان تهیه بخش بزرگی از غذای بردگان توصیف کرد.

در اساطیر لاتین ، انجیر را برای باخوس مقدس می‌داشتند و در مراسم مذهبی از آن استفاده می‌کردند. درخت انجیر که دوقلو بنیانگذاران را تحت الشعاع قرار دادرم در غار گرگ نمادی از رونق آینده نژاد بود.

گیاه انجیر بوته ای یا درخت کوچکی به ارتفاع 1 متر (3 فوت) تا 10 تا 12 متر (33 تا 39 فوت) با برگهای پهن، خشن و برگریز است که لبه های عمیق یا گاهی تقریباً کامل دارند. برگ‌ها و ساقه‌ها وقتی شکسته می‌شوند، لاتکس سفیدی ترشح می‌کنند.

میوه های انجیر معروف بهsyconia به صورت منفرد یا به صورت جفت در بالای اسکار برگ های افتاده یا در بغل برگ های فصل حاضر ایجاد می شوند.

گل ها به صورت نر (نر) یا مادگی (ماده) هستند و در داخل ساختار گل آذین محصور می شوند . گلهای ماده به شکل دراز مشخصه میوه های خوراکی اکثر درختان انجیر باغی و باغی است.

دارای گلهای ماده کوتاه است که با عادات تخمگذاری سازگار استزنبور انجیر ( Blastophaga ) و همچنین حاوی گلهای نر در نزدیکی راس است. گرده های کپریفیگ ها توسط زنبورهای انجیر برای گرده افشانی انجیر خوراکی و غیرخوراکی حمل می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.