استفاده از بنتونیت فرآوری شده توسط یک رستوران برای از بین بردن موش های آشپزخانه!

بنتونیت یک خاک رس متورم کننده جاذب است که بیشتر از مونتموریلونیت نوعی اسمکتیت تشکیل شده است که می تواند Na-montmorillonite یا Ca-montmorillonite باشد.

بنتونیت معمولاً از هوازدگی خاکستر آتشفشانی در آب دریا یا با گردش گرمابی از طریق تخلخل بسترهای خاکستر آتشفشانی تشکیل می‌شود که شیشه آتشفشانی ابسیدین، ریولیت، داسیت موجود در خاکستر را به ابیزه‌زدایی تبدیل می‌کند.

بنتونیت فرآوری شده نوعی از بنتونیت می باشد که توسط تولیدکنندگان با استفاده از ترکیبات دیگری که با آن اضافه می کنند برای مصارف مختلف تولید می گردد.

در فرآیند دگرسانی معدنی، بخش بزرگی حداکثر 50-40 درصد وزنی سیلیس آمورف حل شده و شسته می شود و رسوب بنتونیت در محل باقی می ماند.

بنتونیت به عنوان یک خاک رس متورم کننده، توانایی جذب مقادیر زیادی آب را دارد که حجم آن را تا 8 برابر افزایش می دهد.

این امر بسترهای بنتونیتی را برای ساخت و ساز و راهسازی نامناسب می کند. با این حال، از خاصیت تورم در گل حفاری و درزگیرهای آب زیرزمینی استفاده می شود.

مونتموریلونیت یا اسمکتیت بنتونیت یک کانی فیلوسیلیکات آلومینیومی است که به شکل دانه‌های پلاتی میکروسکوپی است. اینها سطح کل بسیار زیادی را به خاک رس می دهند و بنتونیت را به یک جاذب ارزشمند تبدیل می کنند.

صفحات نیز هنگام خیس شدن به یکدیگر می چسبند. این به خاک رس یک انسجام می بخشد که آن را به عنوان یک چسب و به عنوان یک افزودنی برای بهبود انعطاف پذیری خاک رس کائولینیت مورد استفاده برای سفال مفید می کند.

یکی از اولین یافته های بنتونیت در شیل بنتون کرتاسه در نزدیکی رودخانه راک، وایومینگ بود. گروه فورت بنتون، همراه با سایرین به ترتیب چینه شناسی، در اواسط قرن نوزدهم توسط فیلدینگ بردفورد میک و اف. وی. هایدن از سازمان زمین شناسی ایالات متحده، از فورت بنتون، مونتانا نامگذاری شد.

بنتونیت از آن زمان در بسیاری از نقاط دیگر، از جمله چین و یونان (کانسار بنتونیت جزیره آتشفشانی میلوس در دریای اژه) یافت شده است. مجموع تولید جهانی بنتونیت در سال 2018 بالغ بر 20 میلیون و 400 هزار تن بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.